fbpx

Blogi

Automatkamisest ja matkaautodest

Matkaauto, haagissuvila või väikebuss?

Autogeeniuse test

Autogeeniuse test: kas võtta matkaauto, haagissuvila või väikebuss?

Autoreisi planeerimine on justkui muinasjutt, kus kangelane peab ristteel valima, kuhupoole minna. Autoreisi puhul juhtub see veel enne, kui üldse sõitmagi saab hakata. Teha tuleb otsus, milline matkasõiduk valida. Vastuse leidmiseks saatsime metsa kogu meie toimetuse.

Eestlaste elustandard on lõpuks ometi jõudnud sellisele tasemele, kus matkasõiduki omamine ei ole enam ülim luksus, vaid paljudel pigem prioriteetide seadmise koht. Muidugi, saab ka rentida. Aga kahjuks haigutab Eesti suve ilusal nädalavahetusel rendipunktides tühjus ja jälle tuleb vana presenttelk välja otsida. Küsimus, kas osta või rentida, ei ole seekord ka loo fookus. Pere eelarve, mõistlikkus ja rahavoo juhtimine jäägu teiseks korraks.

Võtsime hoopis Motorhome.ee lehelt matkaauto, Caravanrent kaudu haagissuvila ja ühe lahke eraisiku käest matkavõimeka väikebussi. Seadsime võrdluses luubi alla funktsionaalsuse, erinevad miinused ja plussid ja kõige tulemuseks võiks olla valikuvaludes vaevleva lugeja päästmine ning nii mõnigi „ahaa, sellele ma ei mõelnudki!“ hetk. Vähemalt selle ideega me metsa läksime.

Kus on ikka nimed! Ja hinnad!

Tundub, nagu oleks võrdlustesti pääsemise esmaseks eelduseks olnud väga peen nimi. Haagissuvilaid esindas 2014. aasta Coachman Pastiche 525/4, matkaautosid 2021. aasta Ford Roller Team Kronos 265 ja „tavalist“ matkabussi samuti uus Volkswagen California Beach. Nimede järgi hinnates oli meil kaasas hedonismi kalduv kunstivorm, Vana-Kreeka titaan ja California hipi. Kui osta sellised uuena, maksaks analoogne haagissuvila ümmarguselt 25 000 eurot, matkaauto saaks Motorhome.ee lehelt kätte 51 990 euroga ja sama on ka Volkswageni hinnaklass. Viimase hind kerkiks koos nelikveo, võimsama mootori, automaatkasti ja lisavarustusega muidugi 80 000 euro juurde, kuid hinnad on nagunii näitlikud, sest komplekteerimisvõimalusi ja valikut on pea lõputult.

Loe, kuidas Autogeeniuse test meeleolukalt kulges SIIT

Back to top