fbpx

Blogi

Automatkamisest ja matkaautodest

Matkaautod – puhkus algab esimesest hetkest

aar aastat tagasi andsime ajalehes „Harku Valla Teataja“ põgusa ülevaate matkaauto võimalustest, rentimisest, turu olukorrast ja kuidas kõik sai alguse. Head lugemist!

Loe otse siit: https://www.harku.ee/

Klooga maanteel autoga liikudes võivad valged matkaautod puude ja teiste liiklejate varjus märkamata jääda. Kuid just sealsamas, Tui pargi servas Ranna tee 2 sisehoovis seisab vahel üksnes paar-kolm, teinekord aga kuni kümmekond matkaautot. Aasta tagasi ühe rendi- ja ühe müügiautoga alustanud noor pereettevõte MOTORHOME.ee on aastaga hoogsasti kasvanud ning oma autoparki laiendanud. Kevadel avanes Tabasalus elaval perekonnal ka võimalus see kodule lähemale tuua. Matkaautosse sisenedes saab selgeks, et neid sõidukeid autoks nimetada on vähe. Pigem on tegemist ratastel majadega, kuhu on nutikalt integreeritud kogu eluks vajalik – elu- ja magamistoad, köök koos vajalike panipaikade ja seadmetega, dušš ja tualett ning terrass koos õuemööbli ja grillitarvikutega. Oma puhkuse tarbeks võttis MOTORHOME.ee-st endale ühe sellise matkaauto ka mai lõpus seltskonnaajakirjanduse kihama löönud prints Dubai šeik Hamdan bin Mohammed bin Rashid Al Maktoumi delegatsioon.

Kevadsuvine hooaeg on MOTORHOME.ee-s kahekesi abikaasaga tegutsevatele Malle ja Aldo Daponile kibekiired. Matkaautod, mida on nüüdseks 9, tulevad ja lähevad ning neid on vaja puhastada, korrastada ja järgmise rentniku jaoks ette valmistada. Lisaks toodi äsja juurde müügiautosid, mille lõpliku komplekteerimise ja registreerimistoimingutega on Aldo hõivatud. „Oleme Itaalia tootjate Mobilvetta, McLouis ja Roller Team ning Saksa premium-klassi matkaautode tootja Frankia ametlikud maaletoojad,“ märkis Aldo. Ning lisas, et üha enam kaaluvad inimesed, kellel on tekkinud piisavalt aega maailma avastamiseks, aga ka ringiliikumist nõudvate hobidega (moto- ja veesport, surf, kalastamine jne) tegelejad endale sellise ratastega suvekodu soetamist. „Eesti matkaautode turg on küll veel täna oma arengult algusjärgus, kus automatkamise traditsioonid alles arenevad, trend on aga meeldivalt positiivne. Soomes-Rootsis (rääkimata muust Euroopast) on matkaautodega reisimise kultuur aastakümnete pikkune. Mina ei näe küll ühtegi põhjust, miks ei võiks Eesti turg ka vähemalt Soome tasemele järele jõuda juba lähiaastatel.

Meie propageerime matkaautoga reisimist kui väga lahedat alternatiivi lennukireisidele. Nii saad näha ja kogeda oluliselt rohkem, samas olles sõltumatu hotellidest ja lennuaegadest. Tänapäeva matkaautod on äärmiselt mugavad ja lausa luksuslikud – seega ei erine need kuidagi hotellitubadest. Vahe on vaid selles, et vaate valid endale ise ja kui üks vaade ära tüütab, liigud edasi ja valid järgmise,“ nentis Aldo. „Siin sees on olemas kõik eluks ning perepuhkuseks vajalik, aga loomulikult ka sõpradega kas või Eestimaa avastamiseks on see ideaalne variant. Igal hetkel võib auto kaunisse paika seisma jätta ja seal puhkust ning ilu nautida,“ on Malle ka ise matkaautode võimalustest vaimustuses. Ei tema ega abikaasagi olnud varem matkaautodega kokku puutunud. Siis aga tekkis vajadus viia poeg, kes enne jalgrattaga sõitma hakkamist sai tsiklisõidu selgeks, tema esimestele võistlustele. Et poeg vajas ka kohta lõunauneks, otsustati selleks rentida matkaauto. Paraku leidsid Malle ja Aldo eest olematu turu ning nad otsustatud selle tühimiku täita.

Tänaseks on nende endi tegevus tõesti hoo sisse saanud ning rendiautod on üha sõidus. Valida saab nii luksuslikuma kui ka tagasihoidlikuma sisustusega autode vahel. Olenevalt auto tüübist saab sellega seiklema minna 4–7 inimest. „Puhkama võib hakata juba esimesest hetkest, kui autosse istute. Selleks on meil kõik hinnas pakett, mis tähendab, et teil ei ole vaja muretseda varustuse pärast. Piisab, kui võtate kaasa vaid isiklikud rõivad ja jalanõud. Kõik muu voodipesust köögitarvikuteni ja välimööblini on autos juba olemas,“ tunneb Malle enda välja mõeldud praktilise paketi üle erilist heameelt.

Back to top